FA-20H 19.2000MF10Z-C0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
19.2 MHz ±10ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-20H 19.2000MF10Z-C0
DigiKey Part Number
FA-20H19.2000MF10Z-C0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 19.2000MF10Z-C0
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-20H 19.2000MF10Z-C0 Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
19.2 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)