FA-128 19.2000MF10Z-W0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
19.2 MHz ±10ppm Crystal 12pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-128 19.2000MF10Z-W0
DigiKey Part Number
FA-12819.2000MF10Z-W0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 19.2000MF10Z-W0
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-128 19.2000MF10Z-W0 Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
19.2 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)