2671/28RD-100 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Daburn Electronics
In Stock: 10
Datasheet
Parametric Equivalent
Daburn Electronics
In Stock: 3
Datasheet
28 AWG Hook-Up Wire 42/44 Red 150V 100.0' (30.5m)
2671/28RD-100
DigiKey Part Number
2671/28RD-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2671/28RD-100
Description
HOOK-UP STRND 28AWG RED 100'
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.035" (0.89mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Active
Voltage
150V
Cable Type
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C