2616/26-BK-500
DigiKey Part Number
2616/26-BK-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2616/26-BK-500
Description
HOOK-UP STRND 26AWG BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/34 Black 600V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.081" (2.06mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.031" (0.80mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C