2615/28-BK-500
DigiKey Part Number
2615/28-BK-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2615/28-BK-500
Description
HOOK-UP STRND 28AWG BLACK 500'
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 AWG Hook-Up Wire 7/36 Black 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.046" (1.17mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C