2615/18-BK-1000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Daburn Electronics
In Stock: 0
Datasheet
18 AWG Hook-Up Wire 41/34 Black 300V 100.0' (30.5m)
2615/18-BK-1000
DigiKey Part Number
2615/18-BK-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2615/18-BK-1000
Description
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.078" (1.98mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C