CMR08F223JODR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.022 µF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR08F223JODR
DigiKey Part Number
CMR08F223JODR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR08F223JODR
Description
CAP MICA 22000PF 500V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
1.051" (26.70mm)
Capacitance
0.022 µF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
1.421" L x 0.311" W (36.10mm x 7.90mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.882" (22.40mm)