CMR07F123JODR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
0.012 µF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR07F123JODR
DigiKey Part Number
CMR07F123JODR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR07F123JODR
Description
CAP MICA 12000PF 500V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Dielectric Material
Mica
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Lead Spacing
0.425" (10.80mm)
Capacitance
0.012 µF
Features
General Purpose
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.799" L x 0.358" W (20.30mm x 9.10mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.890" (22.60mm)