CMR07F123GPDM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.012 µF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR07F123GPDM
DigiKey Part Number
CMR07F123GPDM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR07F123GPDM
Description
CMR MICA
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing
0.425" (10.80mm)
Capacitance
0.012 µF
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.799" L x 0.358" W (20.30mm x 9.10mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.890" (22.60mm)