LP30SR127
DigiKey Part Number
2671-LP30SR127-ND
Manufacturer
Gearmo
Manufacturer Product Number
LP30SR127
Description
5" LOW PROFILE STRAIGHT TO RIGHT
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle, Right Angle 0.417' (127.00mm, 5.000") Yellow Unshielded
Category
Gender
Female to Female
Manufacturer
Gearmo
Fastening Type
Push-Pull
Series
Cable Type
Flat
Packaging
Bulk
Usage
Internal
Part Status
Active
Length
0.417' (127.00mm, 5.000")
Cable Connectors
SATA
Color
Yellow
Number of Positions
7
Shielding
Unshielded
Connector Type
Receptacle to Receptacle, Right Angle
Wire Gauge
30 AWG
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 3.783
MARKETPLACE PRODUCT
Will ship in approximately 2 days from Coolgear Inc.
A separate shipping fee may apply.
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
27" LOW PROFILE STRAIGHT TO RIGH
In-Stock: 750
13" LOW PROFILE STRAIGHT TO RIGH
In-Stock: 1033
23" LOW PROFILE STRAIGHT TO RIG
In-Stock: 931
39" LOW PROFILE STRAIGHT TO RIGH
19" LOW PROFILE STRAIGHT TO RIGH