30SR787YL
DigiKey Part Number
2671-30SR787YL-ND
Manufacturer
Gearmo
Manufacturer Product Number
30SR787YL
Description
31" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle, Right Angle 2.58' (787.40mm) Yellow Unshielded
Category
Gender
Female to Female
Manufacturer
Gearmo
Fastening Type
Latch Lock
Series
Cable Type
Flat
Packaging
Bulk
Usage
Internal
Part Status
Active
Length
2.58' (787.40mm)
Cable Connectors
SATA
Color
Yellow
Number of Positions
7
Shielding
Unshielded
Connector Type
Receptacle to Receptacle, Right Angle
Wire Gauge
30 AWG
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 894
MARKETPLACE PRODUCT
Will ship in approximately 2 days from Coolgear Inc.
A separate shipping fee may apply.
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
27" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 1411
16" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 1783
39" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 248
13" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
19" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT