BW-26AL-9G1K
BW-26AL-9G1K
BW-26AL-9G1K
DigiKey Part Number
4771-BW-26AL-9G1K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BW-26AL-9G1K
Description
CABLE 9COND SHLD 24AWG 1000FT
Customer Reference
Detailed Description
9 Conductor Multi-Conductor Cable Gray 26 AWG 1000.0' (304.8m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.197" (5.00mm)
Mfr
Length
1000.0' (304.8m)
Packaging
Spool
Jacket Color
Gray
Part Status
Active
Ratings
UL Style 2464
Cable Type
Features
Drain Wire
Number of Conductors
9
Voltage
300 V
Wire Gauge
Operating Temperature
80°C
Conductor Material
Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness
0.0091" (0.230mm)