TV06B780JB-G is available for purchase but is not normally stocked.
Diodes Incorporated
In Stock: 181
Littelfuse Inc.
YAGEO
YAGEO
In Stock: 490
Microchip Technology
126V Clamp 4.76A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
TV06B780JB-G
DigiKey Part Number
TV06B780JB-G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV06B780JB-G
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AA
Detailed Description
EDA/CAD Models
TV06B780JB-G Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.76A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V