YC122-JR-07100RL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
CTS Resistor Products
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 71.178
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
100 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
YC122-JR-07100RL
DigiKey Part Number
YC122J-100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC122-JR-07100RL
Description
RES ARRAY 2 RES 100 OHM 0404
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
YC122-JR-07100RL Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Manufacturer
YAGEO
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Qualification
AEC-Q200
Part Status
Active
Applications
DDRAM, SDRAM
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
100
Package / Case
0404 (1010 Metric), Convex
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
2
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Number of Pins
4
Base Product Number
Power Per Element
62.5mW