RT0402DRD071K8L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 733
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 9.795
Direct
Susumu
Susumu
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 831
Panasonic Industry
Vishay
1.8 kOhms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film