RT0402DRD071K5L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Direct
Susumu
TE Connectivity Passive Product
Susumu
In Stock: 405
Panasonic Industry
Vishay
1.5 kOhms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film