RC1210JR-07820RL is out of stock and can be placed on backorder.
YAGEO
In Stock: 1.626
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
820 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RC1210JR-07820RL
DigiKey Part Number
13-RC1210JR-07820RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RC1210JR-07820RLCT-ND - Cut Tape (CT)
13-RC1210JR-07820RLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC1210JR-07820RL
Description
RES 820 OHM 5% 1/2W 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
RC1210JR-07820RL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)