AF1210JR-07820RL is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 1.626
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
820 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
AF1210JR-07820RL
DigiKey Part Number
AF1210JR-07820RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF1210JR-07820RL
Description
RES SMD 820 OHM 5% 1/2W 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
AF1210JR-07820RL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)