MMP200JR-24K
DigiKey Part Number
13-MMP200JR-24KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMP200JR-24K
Description
RES SMD 5% 2W MELF
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 kOhms ±5% 2W Chip Resistor MELF, 0309 Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMP200JR-24K Models
Category
Power (Watts)
Mfr
Composition
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
MELF, 0309
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)