MMP100JR-75K
DigiKey Part Number
13-MMP100JR-75KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMP100JR-75K
Description
RES SMD 5% 1W MELF
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
75 kOhms ±5% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMP100JR-75K Models
Category
Power (Watts)
Mfr
Composition
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
MELF, 0207
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)