MMP100JR-390K
DigiKey Part Number
13-MMP100JR-390KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMP100JR-390K
Description
RES SMD 5% 1W MELF
Detailed Description
390 kOhms ±5% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film
EDA/CAD Models
MMP100JR-390K Models
Category
Power (Watts)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)