MMP100FRF715K
DigiKey Part Number
MMP100FRF715K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMP100FRF715K
Description
RES SMD 1% 1W MELF
Detailed Description
715 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film
EDA/CAD Models
MMP100FRF715K Models
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)