MMP100FRE82K
DigiKey Part Number
MMP100FRE82K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMP100FRE82K
Description
RES SMD 1% 1W MELF
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMP100FRE82K Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
MELF, 0207
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)