MMF50SJR-12R
DigiKey Part Number
13-MMF50SJR-12RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMF50SJR-12R
Description
RES SMD 5% 1/2W MELF
Detailed Description
12 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film
EDA/CAD Models
MMF50SJR-12R Models
Category
Power (Watts)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)