MMF50SFRE1K4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
1.4 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film
MMF50SFRE1K4
DigiKey Part Number
MMF50SFRE1K4-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMF50SFRE1K4
Description
RES SMD 1% 1/2W MELF
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MMF50SFRE1K4 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)