MMF50SBRD3K3
DigiKey Part Number
MMF50SBRD3K3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMF50SBRD3K3
Description
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/2W MELF
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMF50SBRD3K3 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
MELF, 0207
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)