MMF25SFRE53K6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
53.6 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film
MMF25SFRE53K6
DigiKey Part Number
MMF25SFRE53K6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMF25SFRE53K6
Description
RES SMD 1% 1/4W MELF
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MMF25SFRE53K6 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)