MMF25SFRE470R
DigiKey Part Number
13-MMF25SFRE470RTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-MMF25SFRE470RCT-ND - Cut Tape (CT)
13-MMF25SFRE470RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMF25SFRE470R
Description
RES SMD 1% 1/4W MELF
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMF25SFRE470R Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
MELF, 0204
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)