MMF25SDRE226R
DigiKey Part Number
MMF25SDRE226R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMF25SDRE226R
Description
RES SMD 0.5% 1/4W MELF
Detailed Description
226 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film
EDA/CAD Models
MMF25SDRE226R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)