MMF207FRE3K74
DigiKey Part Number
MMF207FRE3K74-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMF207FRE3K74
Description
RES SMD 1% 0.6W MELF
Detailed Description
3.74 kOhms ±1% 0.6W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film
EDA/CAD Models
MMF207FRE3K74 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0207
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)