MMF204DRE75K
DigiKey Part Number
MMF204DRE75K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMF204DRE75K
Description
RES SMD 0.5% 0.4W MELF
Detailed Description
75 kOhms ±0.5% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film
EDA/CAD Models
MMF204DRE75K Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0204
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)