MMF204BRC127K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
127 kOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film
MMF204BRC127K
DigiKey Part Number
MMF204BRC127K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMF204BRC127K
Description
RES SMD 0.1% 0.4W MELF
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MMF204BRC127K Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
MELF, 0204
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)