MMF1WSFRE178K
DigiKey Part Number
MMF1WSFRE178K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMF1WSFRE178K
Description
RES SMD 1% 1W MELF
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
178 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0309 Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMF1WSFRE178K Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
MELF, 0309
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)