MMF-25FRF6K2
DigiKey Part Number
MMF-25FRF6K2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMF-25FRF6K2
Description
RES SMD 1% 1/4W MELF
Detailed Description
6.2 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film
EDA/CAD Models
MMF-25FRF6K2 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0207
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)