MMF-25FRF15K
DigiKey Part Number
MMF-25FRF15K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMF-25FRF15K
Description
RES SMD 15K OHM 1% 1/4W MELF
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMF-25FRF15K Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
MELF, 0207
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)