CC1210JKNPOBBN331 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 303
Similar
Similar
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
KEMET
330 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
CC1210JKNPOBBN331
DigiKey Part Number
CC1210JKNPOBBN331-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1210JKNPOBBN331
Description
CAP CER 330PF 500V C0G/NPO 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1210JKNPOBBN331 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)