621KD07-F is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 490
Datasheet
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
620 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
621KD07-F
DigiKey Part Number
13-621KD07-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
621KD07-F
Description
VARISTOR 620V 1.2KA DISC 7MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
682 V
Manufacturer
Current - Surge
1.2 kA
Series
Energy
38J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
80 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
385 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
505 V
Varistor Voltage (Min)
558 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
620 V