121KH07J-TR is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
120 V 1.75 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
121KH07J-TR
DigiKey Part Number
13-121KH07J-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
121KH07J-TR
Description
VARISTOR 120V 1.75KA DISC 7MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
132 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
420 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
75 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
100 V
Varistor Voltage (Min)
108 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
120 V