SMDTD03100QA00MP00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
WIMA
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
WIMA
In Stock: 0
Datasheet
Image for SMDTD03100QA00MP00 is not available
SMDTD03100QA00MP00
DigiKey Part Number
1928-SMDTD03100QA00MP00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDTD03100QA00MP00
Description
CAP FILM 0.1UF 20% 63VAC 2220
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized 2220 (5750 Metric)
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.224" L x 0.201" W (5.70mm x 5.10mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)
Tolerance
±20%
Termination
Solder Pads
Voltage Rating - AC
63V
Applications
DC Link, DC Filtering
Voltage Rating - DC
100V