SMDID03100QA00MP00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
WIMA
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF Film Capacitor 63V 100V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized 2220 (5750 Metric)
SMDID03100QA00MP00
DigiKey Part Number
1928-1906-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDID03100QA00MP00
Description
CAP FILM 0.1UF 20% 100VDC 2220
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SMDID03100QA00MP00 Models
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 140°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Package / Case
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.201" W (5.70mm x 5.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)
Voltage Rating - AC
63V
Termination
Solder Pads
Voltage Rating - DC
100V