VZ43FC1B5640005L
DigiKey Part Number
1670-VZ43FC1B5640005LTR-ND - Tape & Reel (TR)
1670-VZ43FC1B5640005LCT-ND - Cut Tape (CT)
1670-VZ43FC1B5640005LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VZ43FC1B5640005L
Description
VIBRATION ERM MTR 9K RPM 0.6G
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Motor Vibration, ERM (Haptic) 9000 RPM 1.3VDC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VZ43FC1B5640005L Models
Category
RPM
9000 RPM
Manufacturer
Vybronics Inc
Size / Dimension
Rectangular - 0.177" x 0.169" (4.50mm x 4.30mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Length - Shaft and Bearing
0.217" (5.50mm)
Part Status
Active
Termination Style
J Lead
Type
DC Motor
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Function
Vibration, ERM (Haptic)
Base Product Number
Voltage - Rated
1.3VDC