CDMVAF5M36F3150DEF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Techno
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Techno
In Stock: 236
Datasheet
In Stock: 250
5.36M Ohm ±1% 1W Power Per Element Voltage Divider 2 Resistor Network/Array ±100ppm/°C
CDMVAF5M36F3150DEF
DigiKey Part Number
3579-CDMVAF5M36F3150DEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDMVAF5M36F3150DEF
Description
CDMV2512, 3-SIDED, SOLDER COATED
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Resistor-Ratio-Drift
±50ppm/°C
Manufacturer
Number of Pins
3
Series
Power Per Element
1W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Applications
Voltage Divider (TCR Matched)
Resistance (Ohms)
5.36M
Tolerance
±1%
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Resistor Matching Ratio
±0.5%
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)