T95S106M004CZAL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4 V 1507 (3718 Metric) 2Ohm
T95S106M004CZAL
DigiKey Part Number
T95S106M004CZAL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95S106M004CZAL
Description
CAP TANT 10UF 20% 4V 1507
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95S106M004CZAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.056" (1.42mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
4 V