CWR16DH156JCDB is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR16DH156JCDB is not available
CWR16DH156JCDB
DigiKey Part Number
718-CWR16DH156JCDB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR16DH156JCDB
Description
CWR16DH156JCDB
Detailed Description
15 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6 V 1510 (3825 Metric) 4Ohm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1510 (3825 Metric)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
6 V
Failure Rate
C (0.01%)
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm @ 100kHz