CWR16DC335MCACTR is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR16DC335MCACTR is not available
CWR16DC335MCACTR
DigiKey Part Number
718-CWR16DC335MCACTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR16DC335MCACTR
Description
CWR16DC335MCACTR
Detailed Description
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6 V 1005 (2512 Metric) 12Ohm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1005 (2512 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.100" L x 0.050" W (2.54mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6 V
Failure Rate
C (0.01%)
ESR (Equivalent Series Resistance)
12Ohm @ 100kHz