CWR06MC684MM is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06MC684MM is not available
CWR06MC684MM
DigiKey Part Number
718-CWR06MC684MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06MC684MM
Description
CWR06MC684MM
Detailed Description
0.68 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V 2005 (5113 Metric) 10Ohm @ 100kHz
Package / Case
2005 (5113 Metric)
Series
Size / Dimension
0.200" L x 0.050" W (5.08mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±20%
Failure Rate
M (1%)
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
10Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C