CWR06MB155KB is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06MB155KB is not available
CWR06MB155KB
DigiKey Part Number
718-CWR06MB155KB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06MB155KB
Description
CWR06MB155KB
Detailed Description
1.5 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V 2010 (5025 Metric) 4.5Ohm @ 100kHz
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Series
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
E
Tolerance
±10%
Failure Rate
B (0.1%)
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.5Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C