CWR06JB225KSB is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06JB225KSB is not available
CWR06JB225KSB
DigiKey Part Number
718-CWR06JB225KSB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06JB225KSB
Description
CWR06JB225KSB
Detailed Description
2.2 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V 1510 (3825 Metric) 5Ohm @ 100kHz
Package / Case
1510 (3825 Metric)
Series
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±10%
Failure Rate
S (0.001%)
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C