CWR06HH684KP is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06HH684KP is not available
CWR06HH684KP
DigiKey Part Number
718-CWR06HH684KP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06HH684KP
Description
CWR06HH684KP
Detailed Description
0.68 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15 V 1005 (2512 Metric) 12Ohm @ 100kHz
Package / Case
1005 (2512 Metric)
Series
Size / Dimension
0.100" L x 0.050" W (2.54mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±10%
Failure Rate
P (0.1%)
Voltage - Rated
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
12Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C