PCF0603-12-9K09BT1
DigiKey Part Number
985-1380-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCF0603-12-9K09BT1
Description
RES SMD 9.09KOHM 0.1% 1/16W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.09 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PCF0603-12-9K09BT1 Models
Category
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)